W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej informacjami o prowadzonych na dużą skalę cyberatakach, których celem jest system bankowy w Polsce, w tym między innymi banki spółdzielcze SGB, uprzejmie informujemy, że bezpieczeństwo  naszego banku nie jest zagrożone.

   Z całą stanowczością podkreślamy, że sytuacja związana z konfliktem wojennym w Ukrainie pozostaje bez wpływu na działalność Banku Spółdzielczego w Mszczonowie, a wszelkie pogłoski o trudnościach związanych z korzystaniem z naszych usług finansowych są nieprawdziwe.

   Jednocześnie informujemy, że nie ma żadnych zagrożeń dla bezpieczeństwa depozytów naszych klientów, płynności operacji finansowych, obsługi płatności, działalności bankomatów i funkcjonowania bankowości elektronicznej i internetowej.

   Zarząd Banku Spółdzielczego w Mszczonowie zapewnia również, że sytuacja ekonomiczna banku pozostaje na poziomie gwarantującym swobodną i niezakłóconą działalność biznesową. Dotyczy to także funkcjonowania systemu bezpieczeństwa i ochrony przed najbardziej zaawansowanymi atakami cyberprzestępców.

   Tak jak zawsze dokładamy wszelkich starań, aby obsługa naszych klientów była profesjonalna, a przede wszystkim bezpieczna. Przypominamy również, że środki deponowane w naszym banku są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) do kwoty 100 tys. euro, niezależnie od liczby rachunków posiadanych przez klienta w banku.

   Zwracamy się jednak ze szczególną prośbą do naszych klientów o maksymalną uwagę przy wykonywaniu wszelkich czynności związanych z bankowością internetową i mobilną. Prosimy o zgłaszanie każdej nieprawidłowości w działaniu systemu bezpośrednio do naszej infolinii, pod numerem telefonu 46 857 16 96, lub na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   Prosimy również o zwracanie szczególnej uwagi na wszelkie próby podszywania się pod pracowników banku, fałszywe wiadomości e-mail z linkami do stron podejrzanego pochodzenia czy SMS-y zawierające takie linki. Bądźmy czujni – dla własnego dobra – zwłaszcza teraz, w okresie nasilającej się kampanii dezinformacyjnej, która jest częścią wojny hybrydowej wytoczonej państwom Europy Zachodniej przez Rosję i wspieranej przez cyberprzestępców.

 

                                                                       Zarząd Banku Spółdzielczego w Mszczonowie